Hoe zijn de eerste honderd dagen als Business Analist bij TeamValue? Jochem vertelt over zijn onboarding, klantopdrachten, collega's en persoonlijke ontwikkeling.

De eerste 100 dagen van Jochem als Business Analist

August 13, 2026

No items found.
"Ik ontdekte dat mijn kracht ligt in het verbinden van mensen, processen en techniek"

De eerste honderd dagen bij een nieuwe organisatie zijn vaak spannend. Nieuwe collega's, nieuwe klanten en een nieuwe manier van werken. Voor Jochem stonden die eerste maanden vooral in het teken van kennismaken, leren en direct aan de slag gaan. Tijd om terug te blikken op zijn eerste 100 dagen bij TeamValue. 

Hoe waren je eerste 100 dagen?

"Heel positief. In korte tijd heb ik veel mensen leren kennen en aan uiteenlopende opdrachten gewerkt. Wat vooral opvalt, is dat feedback serieus wordt genomen en collega's direct voor je klaarstaan als dat nodig is. Daardoor voelde ik me snel op mijn gemak."

Wat viel je op tijdens je onboarding?

Volgens Jochem was de onboarding bij TeamValue de meest gestructureerde onboarding die hij tot nu toe heeft meegemaakt. "Alles was goed geregeld. Zelfs toen mijn laptop niet helemaal goed werkte, stond er direct een vervangend exemplaar klaar. Dat klinkt misschien als een klein detail, maar het laat goed zien hoe TeamValue nieuwe collega's ontvangt."

Waar ben je mee gestart?

Een van zijn eerste opdrachten speelde zich binnen TeamValue af. Daar werkte hij mee aan de doorontwikkeling van het intentproces.

"Eigenlijk waren we bezig met het verbeteren van de manier waarop we zelf nieuwe ideeën uitwerken en vastleggen. In die zin werkten we aan het proces achter het proces."

Welke klantopdrachten heb je gedaan?

In zijn eerste honderd dagen werkte Jochem aan verschillende opdrachten. Voor Berenschot hielp hij bij een verbetertraject rondom Microsoft Purview. Daarbij lag de nadruk niet alleen op de techniek, maar juist op de praktische toepassing ervan.

"Wij hebben heldere beleidsdocumenten, voorschriften en werkinstructies opgesteld rond labels en policies. Zo wordt beter zichtbaar hoe documentclassificatie in de praktijk werkt."

Daarnaast werkte hij als scrum master en business consultant bij Venn Hypotheken aan een technisch compliant dataplatform op basis van Microsoft Fabric.

"Samen met collega's hebben we binnen tijd en budget een stevig fundament neergezet. Dat is iets waar ik met veel plezier en vooral trots op terugkijk."

Wat heb je over jezelf geleerd?

De eerste maanden gingen niet alleen over nieuwe opdrachten, maar ook over persoonlijke ontwikkeling. "In het begin probeer je op de rijdende trein van TeamValue te springen. Dankzij het officeteam en de hulp van collega's lukte dat snel."

‘Ik ontdekte dat mijn kracht niet alleen ligt in analyseren, maar juist in het verbinden van mensen, processen en techniek. Door feedback te vragen, hulp te accepteren en nauw samen te werken met collega's kon ik snel verantwoordelijkheid nemen en resultaten neerzetten."

Welk moment is je bijgebleven?

Een mooi moment ontstond tijdens een klantopdracht. "Een klant vroeg of mijn collega en ik vrienden of collega's waren, omdat we zo goed met elkaar konden opschieten. Dat vond ik een mooi compliment."

Volgens Jochem zegt dat veel over de manier waarop mensen binnen TeamValue samenwerken: professioneel, maar ook met oprechte betrokkenheid voor elkaar.

Is TeamValue geworden wat je ervan verwachtte?

"Nee, leuker." Vooral de sfeer heeft hem positief verrast. "Er kan veel, collega's helpen elkaar en er wordt hard gewerkt zonder dat het plezier verdwijnt."

''De sfeer is open, energiek en inspirerend. Daardoor voelt bijna iedere kantoordag als een feestje.''

Zou je TeamValue aanraden aan anderen?

Daar hoeft Jochem niet lang over na te denken. "Jazeker. De sfeer is open, energiek en inspirerend. Daardoor voelt bijna iedere kantoordag als een feestje."

En na die eerste 100 dagen?

De eerste honderd dagen zitten erop, maar voor Jochem voelt het vooral als het begin. Met meerdere opdrachten achter de rug, nieuwe collega's om zich heen en nog genoeg om te leren, kijkt hij vooral uit naar wat er nog komt.

Wil jij ook werken in een omgeving waar je vanaf dag één mee kunt draaien, verantwoordelijkheid krijgt en samenwerkt met collega's die elkaar helpen beter te worden? Bekijk onze vacatures of neem gewoon eens contact op. We vertellen je graag hoe het er bij TeamValue aan toegaat.

Dit wil je weten

Frequently asked questions

No items found.
Lars Versteeg
Anouchka Cnossen-Oudhof
Hidde Breukelaar
Jochem Spronk
Evelyn Ferenczy
Joeghanoe Bhatti
Cheryll Vahl
Albert van Nijhuis
Michelle Voortman
Kahn Aksu
Hans Borkent
Joost-Jan Huls
Thom Bosman
Christian Sinke
Mehmet Gök
Ton Hilhorst
Simon de Vries
Pamir Ahrary
Courtney Leepel
Anton Cnossen
Marco van der Steijle
Jaap Meems
Martijn Hemelt
Ilse Kooning
Corien Gruppen
Franka Juta
Sammie Woof Woof
Jogchum Hofma
Anne Versteegh
Xander Kuiper
Peter Smolders

Fancy a chat?

Do you have a data, cloud or IT transformation challenge? We are happy to think along with you. Feel free to contact us.